O ozonie - tel. 660 242 627

Ozon O3 naturalnie powstaje pod wpływem promieniowania UV oraz podczas wyładowań atmosferycznych. Lekki zapach, lepsze samopoczucie po burzy jest właśnie efektem powstania ozonu.

W warunkach naturalnych jest niebieskim gazem, którego okres połowicznego rozkładu w powietrzu wynosi od 20 do 50 minut, a od 1 do 10 minut w wodzie. W atmosferze spełnia funkcję filtra pochłaniającego promieniowanie UVB, które emitowane jest przez słońce.

Ozonowanie to czysta, wolna od środków chemicznych metoda dezynfekcji, gdzie środkiem biobójczym jest sam ozon. Produkowany przez generatory ozon wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi i całkowicie je niszczy.

Dzięki ozonowaniu całkowicie usuwamy ze wszystkich pomieszczeń drobnoustroje chorobotwórcze zagrażające naszemu zdrowiu (pleśń, grzyby i ich zarodniki, wirusy, bakterie, roztocza i inne alergeny itp.) oraz nieprzyjemne zapachy (papierosy, stęchlizna, po zalaniu, poprodukcyjne, odzwierzęce itp.).

Nawet niewielkie stężenie ozonu w ciągu kilku minut zabija grzyby 50 razy skuteczniej i 3000 razy szybciej niż chlor. Niszczy 90% bakterii w powietrzu. Wirusy są bardziej wrażliwe i giną w większym stopniu. Ozon zabija roztocza i inne alergeny. Polecamy zabieg ozonowania pomieszczenia przynajmniej raz na kwartał – zniknie 90% alergenów domowych.

Jeżeli cenisz zdrowie swoje oraz swoich bliskich, zapraszamy do współpracy.

 

                                                                                                                

CMS Web design - Tworzenie stron www