Dezynsekcja / zwalczanie owadów i szkodników - tel. 660 242 627
Krapkowice, Prudnik, woj. opolskie

Dezynsekcja – usługa mająca na celu likwidację – tępienie szkodliwych i uciążliwych owadów sanitarnych. Stosowane w tym celu metody fizyczne i chemiczne eliminują: prusaki, karaluchy, pluskwy, pchły, rybiki cukrowe, mrówki, komary, muchy, mole, osy, szerszenie, gryzki, kołatki, spuszczele, korniki itp. Organizujemy zabiegi odkomarzania.

Dezynsekcję można przeprowadzać na kilka sposobów w zależności od rodzaju pomieszczenia oraz z jakim insektem mamy do czynienia. Ze względu na różne okresy lęgowe owadów zaleca się powtarzanie zabiegów dezynsekcyjnych w odstępach od dwóch do kilku tygodni.

Do walki z insektami używamy: oprysku, żelowania, zamgławiania ULV, fumigacji (gazowanie), pułapek, lamp owadobójczych.

Cena ustalana jest indywidualnie w zależności od zastosowanych środków, metody oraz wielkości powierzchni.

Żelowanie – stosowanie punktowe preparatu, którym żywią się owady. Metoda bardzo skuteczna w przypadku karaczanów (karaluchy) ze względu na upodobania do zjadania martwych osobników. Substancja aktywna przenoszona jest wtedy na kolejne osobniki, dzięki czemu zjedzenie żelu przez jednego osobnika powoduje często śmierć kilku, kilkunastu kolejnych owadów. Żel jest wykładany w miejscach, w których owady przebywają lub na drodze ich przemieszczania się. Można również użyć tacek, na których umieszczamy żel, żeby nie zabrudzić powierzchni. Żel działa do 6 miesięcy od wyłożenia w zależności od warunków w danym pomieszczeniu.

Oprysk – metoda stosowana przy zwalczaniu owadów biegających i latających. Środek owadobójczy jest rozpylany w pomieszczeniach zamieszkałych przez insekty. Owad nie musi bezpośrednio zjeść rozpylanej substancji. Wystarczy, że na niej usiądzie lub się o nią otrze. Mikrocząsteczki przyczepiają się do jego odnóży i czułek powodując porażenie układu nerwowego.

Gazowanie – najskuteczniejsza z metod dezynsekcyjnych, jednak najbardziej inwazyjna. Wymaga zamknięcia i zabezpieczenia pomieszczenia na 24 godziny, w którym nie mogą absolutnie przebywać ludzie ani zwierzęta. Metodą tą mogą być zwalczane owady biegające i latające. Za pomocą świec dymnych jest rozprowadzany w pomieszczeniu gaz, dzięki któremu owady wdychające go giną lub się duszą poprzez zamknięcie tchawek (część układu oddechowego owadów).

Zamgławianie ULV (zimna mgła) – polega na rozprowadzaniu cieczy roboczej (wymieszanej wody z koncentratem biobójczym w odpowiednich proporcjach) za pomocą zamgławiacza ULV, dzięki któremu powstają bardzo małe krople, które dają efekt mgły. Cząsteczki wody wraz ze skutecznymi preparatami penetrują każdą szczelinę, dzięki czemu mamy pewność, że zwalczany szkodnik będzie miał kontakt z preparatami i tym samym preparaty biobójcze zaczną szybciej działać na owady.

Pułapki – stosowane do monitoringu dezynsekcyjnego. Dzięki nim możemy sprawdzić z jakimi owadami mamy do czynienia oraz czy populacja danego gatunku się odnawia, czy też wymiera. Pułapki nie są skuteczną metodą zwalczania owadów, są jedynie doraźnym systemem monitoringu. Stosujemy urządzenia pomagające wyłapać owady każdego rodzaju, biegające i latające.

 

 

 

 

 

CMS Web design - Tworzenie stron www